Posted on Napsat komentář

O značce Farmina N&D

Krmiva značky N&D  spadají pod italskou společnost Farmina Pet Foods, která byla založena v roce 1999 dr. Angelem Russo. Angel navázal na rodinnou tradici a firmu založil jako dceřinou pobočku společnosti Russo Mangimi. Firma Russo Mangimi, kterou založil Angelův otec Francesco v roce 1965, se také zaměřovala na výživu zvířat. Angel si z této tradice vzal to nejlepší a dohromady se zacílením na současné vědní poznání vytvořil moderní, úspěšnou firmu.

Základní hodnotou společnosti je zdraví jednotlivých druhů zvířat. V souladu s tím jsou krmiva vytvořena na základě nejnovějších vědeckých poznatků v oboru. Technologické investice a dobré jméno značky zajišťují spolupráci s nezávislými institucemi jako je např. Oddělení výživy zvířat Univerzity Federica II. v Neapoli. Aby ve Farmině nikdy nezačali ztrácet krok, mají zřízeno speciální oddělení veterinárního výzkumu a vývoje Farmina Vet Research.

Jakožto Italové ve Farmině lpí na tradičních hodnotách jako je láska a rodina. Jídlo je nezbytným pojítkem, které napomáhá udržet rodinu zdravou a šťastnou. Jsou to právě domácí mazlíčci, kteří v každé rodině zaujímají výjimečné postavení. Mottem společnosti je, že štěstí každého páníčka stojí z velké části na štěstí a spokojenosti jeho mazlíka.

Spokojenost zvířat je tou hlavní motivací k vývoji těch nejlepších krmiv. To nejdůležitější je zajistit vysokou kvalitu života každého mazlíka. Ve Farmině se nechávají inspirovat přirozenou potravou. Zkoumají jejich život v divokém prostředí, jejich návyky a chování. Berou ohled na přirozené instinkty a nutriční potřeby. Pokud totiž nabídnete vašemu mazlíkovi to nejlepší krmivo vyvinuté podle nejnovějších poznatků a složené z přírodních látek, podpoříte jej od prvních dnů až do vysokého věku.

Motto společnosti šťastný mazlíček, šťastný majitel už dávno nerezonuje pouze v Itálii. Jejich výrobny najdete také Srbsku nebo Brazílii. Konečně, široký výběr produktů můžete zakoupit také u nás.

Příroda je naší inspirací, věda naší metodou.
Farmina Pet Foods

Posted on Napsat komentář

O značce Nuevo

Nuevo Pet Food je Německá značka sídlící na samých hranicích s Nizozemím. Jejich filozofie je jednoduchá, používají čerstvé ingredience.

Jak ale dosáhnou maximální čerstvosti? Odběr od regionálních producentů, používání vlastních přepravních automobilů a okamžité zpracování je určitě dobrá cesta, kterou se vydali také u Nueva.

Čerstvost zajišťuje předání všech potřebných živin té nejvyšší kvality. U Nueva nabízí zejména maso případně doplněné o ovoce, zeleninu a kvalitní oleje. To vše s certifikací potravin vhodných i pro lidskou spotřebu. Žádné umělé vylepšovače chuti, konzervační látky nebo barviva.

V Nuevo jdou s dobou a tak pracují na receptech, které jsou podloženy nejnovějšími poznatky v oblasti výživy domácích mazlíčků. A nejen to. Nejde přeci jen o to, aby krmivo bylo té nejvyšší kvality. Důležité je také, aby je váš mazlík miloval. A právě proto se zde bere zvláštní ohled také na chuť.

Značka Nuevo má co nabídnou a jejich super prémiová řada se může porovnávat s jinými světovými značkami. A co vy? Už jste vyzkoušeli jak Nuevo chutná vašim mazlíkům? 🙂 Seznam dostupných produktů najdete tady.

Posted on Napsat komentář

O značce Animonda

Značka Animonda vznikla v roce 1991 v Německu. Již od svého zrodu patřila pod firmu heristo AG, která začínala jako malé řeznictví. I proto je základ značky zakořeněn ve zpracování krmiv s vysokým podílem masa.

Hlavním cílem bylo již od počátku vyrábět vysoce kvalitní produkty bez přidaných umělých látek. Ať už se jedná o konzervy nebo granule, všechna krmiva jsou vytvořena v souladu s aktuálními poznatky v oboru.

Produkty značky jsou vyvážené a odpovídají specifickým požadavkům koček: věk, váha nebo speciální diety a alergie, Animonda má vždy co nabídnout. Ale nejde jenom o zdraví, vitalitu a celkovou dobrou kondici, strava musí také dobře chutnat. Vybrané ingredience jsou proto pečlivě zpracovány tak, aby došlo k minimální ztrátě čerstvé chuti a živin.

Výrobní závody splňují požadavky mezinárodních standardů bezpečnosti potravin a jsou neustále podrobovány vnitřní i vnější kontrole. Při vývoji složení krmiv vědci a veterináři značky Animonda úzce spolupracují s předními špičkami v oblasti výživy domácích mazlíčků z celé Evropy.

Ačkoliv Animonda zažínala jako lokální značka, během let došlo k obrovskému vývoji. Nyní patří mezi mezinárodně uznávaného výrobce. Produkty značky si můžete koupit ve více jak 35 zemích na světě. Ty co nabízím u mě na e-shopu najdete pod tímto odkazem 🙂

Posted on Napsat komentář

O značce Meowing Heads

Značka Meowing Heads patří pod britskou firmu Pet Food UK Ltd. Firma byla založena v roce 2009 Paulem Hunterem. V současnosti působí nejen ve Velké Británii, ale také po celé Skandinávii, na Islandu, v Rusku a samozřejmě také v České Republice.

Příběh značky ale začíná už v roce 2008 v malé firmě vyrábějící čokoládu a levné krmivo pro domácí zvířata. Pracovala zde parta mladíků Dave, Paul a Jim. Naštěstí pro majitele koček po celém světe neutopili své vnitřní ideály v levném krmivu a rozhodli se založit projekt, který nabídne opravdovou kvalitu.

Jejich hlavní idea byla vytvořit granule s množstvím masa, ryb a dalších přírodních ingrediencí. Proč? Protože i oni chtěli nabídnout svým čtyřnohým členům rodiny to nejlepší a tehdejší nabídka je nedokázala uspokojit. Dave, Paul a Jim rychle vytvořili špičkové recepty a začali budovat značku, která jednoduše vyčnívá z davu. Spolu s ní oslavují radost ze společného života se šťastnými a zdravými mazlíky.

Výsledkem jsou Meowing Heads, jak je známe dnes. Je to živá, zábavná, zdravá a etická značka, která produkuje špičkové potraviny pro vaše milované kočky. Původní mise, tedy nabídnout všem kočkám potravu, kterou si přirozeně zaslouží, je to, co značku žene vpřed i po letech. Meowing Heads nabízí vše, co potřebujete k nakrmení šťastných a zdravých koček. Už jste vyzkoušeli nebo se chystáte? Nabídku produktů najdete tady 🙂

Posted on Napsat komentář

O značce AATU

Značka AATU patří pod britskou firmu Pet Food UK Ltd. Firma byla založena v roce 2009 Paulem Hunterem. V současnosti působí nejen ve Velké Británii, ale také po celé Skandinávii, na Islandu, v Rusku a samozřejmě také v České Republice.

Krmiva AATU jsou vyrobena zejména z touhy uspokojit přirozenou kočičí potřebu vysokého podílu masa ve stravě. Všechny výrobky jsou proto z celých 85 % složeny z čerstvě připraveného masa a masových produktů. Krmivo je vysoce koncentrované, takže na výrobu 1 kg jsou spotřebovány 3 kg čerstvých ingrediencí. AATU je bez obilovin a světlých brambor, díky tomu má nízký glykemický index. Krmiva jsou ručně vyráběna bez přidaných umělých barviv, konzervantů a geneticky modifikovaných potravin.

AATU pro kočky obsahuje jedinečnou recepturu SUPER 8. Jedná se o kombinaci 8 druhů zeleniny, 8 druhů ovoce, 8 druhů bylinek a 8 druhů koření. Zeleninová složka obsahuje batáty, cizrnu, hrách, mrkev, rajčata, čekanku, juku a tapioku. Tato kombinace zajišťuje přísun aminokyselin, minerálů, vitamínů a antioxidantů.

Ovocná složka sestává z pomerančů, jablek, brusnic, moruší, borůvek a hrušek. Jedná se o přirozené zdroje řady vitamínů, antioxidantů, minerálů a také omega-3 mastných kyselin. Bylinky jsou složeny z máty, petržele, mořských i sladkovodních řas, oregana, šalvěje, majoránky a tymiánu. Jejich kombinace napomáhá snadnému trávení a navíc obsahuje řadu vitamínů, stopových prvků a minerálů. Mezi kořením najdeme kopřivu, šípek, heřmánek, anýz, měsíček, pískavici řecké seno, skořici a nebo vojtěšku. Koření působí protizánětlivě a jako prevence nemocí. Navíc dodává potřebné vitamíny, minerály a antioxidanty.

V AATU jsou hrdí na to, že mohou připravovat kvalitní produkty, které si každá kočka okamžitě zamiluje. Ale pozor, nespoléhejte pouze na slova a raději nechte vaši kočku, aby krmiva poznala na vlastní kůži. Kompletní nabídku najdete pod tímto odkazem 🙂

Posted on Napsat komentář

O značce Calibra

Značka Calibra vznikla v roce 2001 pod českou firmou Noviko. Noviko je veterinární distribuční síť založená Jaromírem Koudelou, která se zrodila z nadšení a společné práce několika kamarádů a spolužáků z Veterinární univerzity Brno.

Hlavním cílem firmy je vytvářet co nejkvalitnější produkty s vysokou nutriční hodnotou, napomáhat zdraví zvířat a přispívat k dlouhému a spokojenému vztahu chovatele a jeho mazlíka. O levné produkty s nízkou kvalitou na trhu není nouze, v Calibře se proto rozhodli vyrábět kvalitní krmiva, která podporují dlouhý a spokojený život našich čtyřnohých členů rodiny.

U Calibry ke kvalitě přistupují z veterinárního hlediska. Receptury jsou složeny s pomocí specialistů na výživu a zdraví zvířat, expertů laboratorní diagnostiky, veterinárních lékařů z praxe, technologů a výrobních specialistů, designerů a řadě dalších. Odborníci pocházejí ze špičkových evropských pracovišť jako jsou Vídeňská nebo Berlínská veterinární univerzita.

Calibra dnes patří mezi zavedené značky. V současné době vyváží své produkty do 20 zemí po celém světě. Ačkoliv se skupina několika zakládajících kamarádů rozrostla v široký mezinárodní tým, základní myšlenka zůstala stejná. U Calibry stále vytváří kvalitní produkty pro všechny mazlíky.

Znáte tuto českou značku? Pokud se rádi seznámíte nebo už patří mezi vaše oblíbené, seznam produktů najdete tady.

Posted on Napsat komentář

O značce Carnilove

Značka Carnilove patří pod českou rodinnou společnost Vafo Praha, která byla založena v roce 1994 v Chrášťanech. V současné době tedy nabízí více než dvacet let zkušeností v oboru. Roční objem výroby celé společnosti přesahuje 90 000 tun krmiv, které jsou distribuovány do 66 zemí světa.

Základní filozofií firmy je zdraví a kondice našich čtyřnohých miláčků. K výrobě proto nejsou použity žádné suroviny, které by mohly negativně ovlivnit zdraví zvířete. Mnohaletá praxe a know-how ve výživě zvířat zaručují vysokou kvalitu nabízených krmiv. Firma aktivně vystupuje proti jakékoliv krutosti vůči zvířatům. V souladu s tím produkty nejsou testovány na laboratorně chovaných zvířatech.

Značka Carnilove vychází z historicky přirozené stravy, která odpovídá anatomickým a genetickým dispozicím našich mazlíků. Prioritou je zdraví a dobrá kondice. Široké spektrum s péčí vybraných druhů masa odpovídá přirozené kořisti a zajišťuje tak nezbytný přísun aminokyselin. Lesní ovoce, zelenina nebo byliny zase zajišťují dostatek vitamínů, antioxidantů a dalších potřebných živin.

Nabízené receptury jsou bez obilovin a brambor a jsou v souladu s tím, že kočky jsou téměř stoprocentními masožravci. Krmiva také obsahují lososový olej ze skotských lososů. Ten je přirozeným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které podporují imunitu a lesklou srst.

Veškeré produkty značky Carnilove jsou certifikovány podle přísných kvalitativních kritérií – splňují jakostní normy ISO 9001 a HACCP. Veškerá firemní výroba je soustředěna do třech továren sídlících v České republice.

Jestli tuto českou značku ještě neznáte, nebo pokud už znáte a patří mezi vaše oblíbené, podívejte, co nabízím u mě na e-shopu.

Posted on Napsat komentář

O značce Brit Care

Značka Brit Care patří pod českou rodinnou společnost Vafo Praha, která byla založena v roce 1994 v Chrášťanech. V současné době tedy nabízí více než dvacet let zkušeností v oboru. Roční objem výroby celé společnosti přesahuje 90 000 tun krmiv, které jsou distribuovány do 66 zemí světa.

Základní filozofií firmy je zdraví a kondice našich čtyřnohých miláčků. K výrobě proto nejsou použity žádné suroviny, které by mohly negativně ovlivnit zdraví zvířete. Mnohaletá praxe a know-how ve výživě zvířat zaručují vysokou kvalitu nabízených krmiv. Firma aktivně vystupuje proti jakékoliv krutosti vůči zvířatům. V souladu s tím produkty nejsou testovány na laboratorně chovaných zvířatech.

Produkty značky Brit Care také splňují evropské standardy vysoké jakosti. Ve všech recepturách jsou použity čerstvé suroviny se současným vyřazením nevhodných složek, jako jsou geneticky modifikované organismy, sója nebo proteinové náhražky. Veškerá firemní výroba je soustředěna do třech továren sídlících v České republice.

Značku Brit Care u nás zná asi každý, podívejte co za produkty nabízím já 🙂

Posted on Napsat komentář

O značce Taste of the Wild

Značka Taste of the Wild je vlastněna rodinnou firmou Diamond Pet Company. Ta byla založena v roce 1970 ve městě Meta v Missoury ve Spojených státech amerických. Cílem firmy je nabízet kvalitní, prémiová krmiva, která svou cenou neodradí průměrného chovatele. Svou vizi firma dokázala udržet a tak dnes patří mezi jedny z nejrychleji se rozvíjejících výrobců krmiv a působí ve více než 100 zemích po celém světě.

Moto firmy i značky zní: “Každý mazlík si zaslouží tu nejlepší výživu a každý chovatel férovou cenu“.

Nikdo z nás neví lépe, co je nejpřirozenější kočičí strava, než DNA samotných koček. Z toho důvodu se Taste of the Wild soustředí na kompletní stravu, která odpovídá přirozeným potřebám horských lvů.

Bezpečnost na prvním místě, kvalita vždy. Krmiva Taste of the Wild jsou vyvíjena týmem specializovaných veterinářů tak, aby vždy naplnila specifické nutriční požadavky koček či psů. Pro tento tým je zdravý synonymem k bezpečný. Proto jsou všechny vstupní ingredience neustále kontrolovány, výroba je lokalizována do 5 továren sídlících v USA a finální výrobky jsou podrobovány dalším testům. Díky implementaci pokrokových vědeckých a technologických postupů je zajištěna výroba zdravých, bezpečných a výživných produktů.

Bezpečnostní pravidla ve výrobě mimo jiné zahrnují:

  • 1 075 testů na mykotoxiny týdně
  • 1 300 mikrobiologických testů týdně
  • 180 testů oxidativní stability tuků a olejů za měsíc
  • 6 000+  testů výživnosti ingrediencí za měsíc
  • 45 000+ výživových testů hotových výrobků za měsíc

Další podmínkou vysoké kvality je důvěra ve vstupní suroviny. Proto mají v Taste of the Wild úzké vztahy se všemi dodavateli. Jedná se o dlouhodobé smlouvy, založené na vzájemné důvěře. Díky tomu si můžeme být jistí, že všechny vstupní suroviny byly získány udržitelným a humánním způsobem.

Unikátní přístup této značky spočívá v obohacování krmiva celou řadou probiotik. To jsou prospěšné bakterie, které napomáhají k udržení zdravého imunitního systému. Vzhledem k tomu, že je u zvířat až 70 % imunitního systému uloženo v trávicím traktu, je bezproblémové zažívání nutnou podmínkou k celkovému zdraví každého mazlíka.

Pro Taste of the Wild pracují chovatelé, kteří chtějí dopřát všem mazlíkům to nejlepší. Produkty této značky proto mají vysoký standart kvality. Nevyrábí žádné krmivo, které by sami neposkytli svým věrným zvířecím společníkům. Pokud vás tahle filosofie zaujala a chcete Taste of the Wild vyzkoušet nebo pokud už dávno patří mezi vaše favority, podívejte se, které produkty najdete u mě 🙂

Posted on Napsat komentář

O značce Orijen

Značka Orijen je vlastněna firmou Champion Petfood, která působí v Albertě v Kanadě a v Kentucky v USA. Firma byla založena v roce 1985 Reinhardem Muhlenfeldem. V současné době se krmiva od Champion Petfood prodávají ve více jak 70 zemích světa. Firma také patří mezi oceňované výrobce špičkových krmiv pro psy a kočky. Stala se například světovou značkou roku 2017, vyhrála cenu Eco-Excellence roku 2017 pro ekologicky udržitelné firmy a mnoho dalších.

Zpátky ke kořenům – to je hlavní vize a poslání značky Orijen. Název Orijen je totiž odvozen z latinského Origin, což znamená původ nebo počátek. Tato filosofie vznikla ze snahy vytvořit produkt, který odráží přirozený vývoj koček a nabízí tak vhodné, čerstvé a regionální ingredience. Inspirováni přirozenou výživou složenou z celé kořisti, krmiva značky Orijen přirozeně obsahují vše, co Vaše kočka potřebuje a co jí prospívá. Na základě dobré pověsti, kterou značka nese již více než deset let, výrobci garantují, že Váš milovaný mazlík bude šťastný, zdravý a silný.

Klíč k přirozené stravě je jednoduchý: zaměřit se na množství, čerstvost a různorodost masa, které kočky běžně konzumují. I přes roky společného soužití s člověkem se nároky na stravu kočky domácí výrazně neliší od její divoce žijící sestřenky. Stejně jako ony jsou i naši mazlíci masožravci. To mimo jiné potvrzují i kočičí zuby, které jsou na rozdíl od přežvýkavců přizpůsobené uchopení a konzumaci masa. Kromě toho enzymy v trávicí soustavě nedokáží strávit rostlinné proteiny. Také krátký zažívací trakt je uzpůsoben jednoduchému trávení živočišných proteinů, které jsou obecně méně náročné na trávení než rostlinná strava.

Díky tomu může Orijen určit pět principů biologicky přirozené stravy:

  • Vysoký podíl masa a živočišných proteinů – vzhledem k tomu, že jsou kočky přirozeně uzpůsobeny ke konzumaci masa obsahují granule Orijen 85 % masa a živočišných zdrojů proteinu. Celkový podíl proteinu se pohybuje mezi 38 – 44 %. Granule neobsahují žádné rostlinné proteinové koncentráty například z brambor nebo hrášku.
  •  Čerstvost vstupních surovin – 2/3 veškerého masa, ryb, drůbeže nebo vajec jsou čerstvé nebo syrové, takže poskytují proteiny, tuky, vitamíny a minerály v jejich nejvýživnější podobě. Zbylá 1/3 masa je vzduchem sušená za nízké teploty 90°C. K výrobě nejsou používány odpadní kosti nebo droby, nevhodné pro lidskou spotřebu. Navíc během výroby nejsou použity žádné chemické konzervační látky.
  • Rozmanitost masa – kočky se přirozeně nestravují pouze jedním druhem masa, proto i Orijen v každém produktu nabízí osm různých typů. Díky tomu bohatě uspokojuje nároky na různorodost bílkovin a tuků, které přirozeně podporují skvělou kondici.
  • Celá kořist – v přírodě divoké kočky nepotřebují žádné suplementy vitamínů nebo minerálů, protože přirozeně uspokojují svou nutriční potřebu skrze konzumaci celé kořisti. Právě proto produkty značky Orijen obsahují vyvážený poměr čerstvého masa, orgánů a chrupavek. Díky tomu krmiva nepotřebují dlouhý seznam dalších umělých doplňků.
  • Čerstvé ovoce a zelenina – kočky nemají žádnou biologickou potřebu sacharidů. Navíc právě sacharidy vedou k obezitě a cukrovce. Díky vysokému obsahu proteinů pro ně v krmivech nezbývá mnoho místa. Granule jich obsahují pouhých 20 %. Jedná se o suroviny s nízkým glykemickým indexem, jako je například čočka.

Aby mohly být všechny ingerdience vždy maximálně čerstvé, jedná se pouze o místní, regionálně vypěstované plodiny a zvěř. Mezinárodně oceňované kuchyně značky Orijen se nachází v Albertě, srdci úrodných zemědělských oblastí a rančů. Ve skutečnosti je zpracovávané maso považováno za vhodné pro lidskou spotřebu a obvykle cestuje z farmy do kuchyně během 3 dnů a do produktů Orijen během 2 dnů. Krmiva jsou navíc zpracována výhradně značkou Orijen, to znamená, že se výroby neúčastní žádné další firmy. Díky tomu si mohou být jistí špičkovou kvalitou všech použitých surovin.

Znáte značku Orijen? Také vás učaroval jejich důraz na kvalitu? Podívejte se, které produkty najdete u mě na e-shopu 🙂